Ułatwienie życia

Od czasu, gdy drukarki 3d wkradły się przebojem do naszego życia znalazły wiele typowych i zupełnie dziwnych zastosowań. Same urządzenia nie należą do produktów tanich, ale ich zręczne użycie pozwala na zaoszczędzenie w wielu kwestiach nawet na kosztach produkcji i sprawienie, że będziemy mogli również w domowych warunkach drukować bardzo skomplikowane elementy, z którymi zwykle musielibyśmy udać się do dużych drukarni, które posiadają do tego odpowiedni sprzęt.

Zastosowanie w przemyśle

Drukowanie 3d znalazło zastosowanie chociażby w przemyśle, gdzie często niewielkie elementy drukowane są właśnie na tego typu drukarkach. Ciekawym zastosowaniem drukarek 3d jest także zastosowanie w stomatologii, która bardzo szybko zaadaptowała te urządzenia na swoje potrzeby. Tworzenie implantów i protez nie było jeszcze nigdy tak proste. Specjaliści z sugerują, że również w reklamie bardzo często wykorzystuje się drukarki tego typu do drukowania chociażby elementów takich jak logo w formacie 3d. Innym ciekawym przykładem zastosowania tego typu drukarek jest biżuteria.

Drobne elementy

W jej wypadku drobne elementy ozdobne również są często teraz drukowane w drukarkach. Także w przypadku architektury druk 3d odgrywa niesamowicie dużą rolę, bowiem dziś makiety można po prostu z niebywale dużą dokładnością wydrukować co ma olbrzymie znaczenie w przypadku przestrzennego planowania na przykład miejskiej architektury. Drukarki 3d w przyszłości mają również być w projektach misji kosmicznych wysyłane na przykład na Marsa, a już dziś pracują na stacji kosmicznej pozostawiając astronautom swobodę w produkcji części.

Opracowanie: rapidcrafting.com