W internecie istnieje wiele stron i rankingów pomagających rodzicom w wyborze idealnego psa dla swojego dziecka. W tej decyzji ważne dla nas jest zarówno bezpieczeństwo pociechy jak i zwierzęcia. Cechami którymi się kierujemy przy wyborze rasy to cierpliwość, usłużność i towarzyskość. Zwierzę dorastające razem z dzieckiem wpływa na jego rozwój społeczny i emocjonalny. Jeśli wciąż się zastanawiasz jaki pies dla dziecka byłby idealny, oto kilka propozycji:
Owczarek szkocki Collie to niesamowicie łagodny i lojalny pies. Należy do rasy pasterskiej, więc opiekuńczość i dbałość o małego człowieka ma zapisaną w swoich genach. Ma wesołe usposobienie, jest bardzo rodzinny i towarzyski.

 

Golden Retriver łatwo przywiązuje się do dzieci. Poza tym, że świetnie będzie się bawić z maluchem, spełni się także w roli stróża domu. Ma pogodne usposobienie oraz dużą chęć do zabawy.
Beagle – chociaż jego pierwotnym przeznaczeniem nie było leżenie na domowej kanapie, w ostatnim czasie robi ogromną furorę jako pies rodzinny. Jest opanowany, tolerancyjny i sprytny, uwielbia zabawę na świeżym powietrzu.
Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnej rasy a przy jej wyborze najważniejsze jest, aby dopasować ją do potrzeb rodziny.